top of page

Ürün Bulma

Reyon veya depoda yerinde bulunamayan bir ürüne, RFID el terminalleri sayesinde saniyeler içerisinde ulaşabilirsiniz. Ürün bulunurluğunu üst seviyede sağlarken, yok satmanın, fiyat indirimlerinin ve stok maliyetlerinin önüne geçilir.

666uuu-01.jpg
envartertak%C4%B1b%C4%B1-01_edited.jpg

RFID ile Sayım ve Envanter Takibi

RFID teknolojisi ile 30.000 adet ürün bulunan bir mağazanın sayımı 30 dakikadan kısa sürmektedir. Ürünler rafta, askıda, hatta koli içindeyken bile  sayılabildiği için personelin iş yükü azalır.

Artan envanter doğruluğu sayesinde %13’e kadar daha az mağaza stoğu ile daha fazla satış yapmak mümkün. Bu sayede çalışma sermayesi nakde çevrilebilir ya da mağazalardaki ürün çeşitliliği zenginleştirilerek satışların artışına imkan sağlanır.

Kabin Takip Sistemi

Deneme kabini modülü ile kabine giren, kabinde duran ve çıkan ürünler takip edilir. Kabinlerde bulunan ürünlerin türleri ve miktarları ve ayrıca bu ürünlerin satın alındığı ya da bırakıldığına dair bilgiler analiz edilir. Dönüşüm oranlarının yanında, ürünlerin deneme kabininde kaldıkları süreyi ve hangi ürünlerin birlikte denendiğini de izler. Kabinde unutulan ürünleri reyon tamamlama listesine ekler ve sonraki müşteri için görülebilir olmasını sağlar. Deneme kabini takibinin bir diğer faydası da kabindeki müşterinin yardım çağırması halinde hangi ürünleri denemekte olduğunun görülebilmesidir. Bu sayede hizmet kalitesi ve müşteri memnuniyeti artarken satışlara da olumlu etki eder.

akıllımagaza-01-01.jpg
667-02.jpg

Reyon Yönetimi

Pazar ortalamaları, ürünlerin satış alanındaki bulunurluğunun %65 ile %85 arasında olduğunu göstermektedir. RFID çözümlerinin sunduğu iyileştirmeler bu oranı %98 seviyesine çıkarır. Önceden belirlenen senaryolarla, hangi ürünün ne zaman satış alanında olması gerektiği belirlenebilir.  Ürünlerin reyonda bulunurluğunun artışı müşterilerin istedikleri zaman istedikleri ürüne ulaşarak, satın alma yapabilmelerini sağlar. Bu şekilde satışlarda %21’e varan artış görülür.

Ayrıntılı bilgi için lütfen iletişime geçin.
bottom of page